Stainer Polonia Leszno mistrzem Wielkopolskiej Ligi Juniorów A1

Podopieczni Przemysława Kowalskiego po bardzo długim i wyczerpującym sezonie sięgnęli po Mistrzostwo Wielkopolski w kategorii junior starszy i teraz będzie walczył o piłkarską elitę czyli Centralną Ligę Juniorów.

We wczorajszym meczu, który nie miał już znaczenia jeśli chodzi o układ tabeli Stainer Polonia Leszno pokonała Mieszko Gniezno 3:0. Było to 19 zwycięstwo w sezonie. Teraz przed leszczynianami dwustopniowe baraże o Centralną Ligę Juniorów. Pierwszym rywalem Stainer Polonii Leszno będzie GKS Bełchatów. Mecz zostanie rozegrany już w sobotę o 15:00 na Kompleksie Sportowym im. Zdzisława Adamczaka przy ulicy Górowskiej. Rewanż 20 czerwca o 17:00 w Bełchatowie.

„Jest to wielki sukces drużyny jak i klubu. Jest to potwierdzenie, że w Lesznie i okolicy są utalentowani młodzi piłkarze w których warto inwestować. Wystarczy dobrze ich prowadzić, tak jak to robimy w Stainer Polonii. Mocno liczymy, że za chwilę Ci młodzi chłopacy będą stanowić siłę drużyny seniorów. Jednak teraz gratuluje im jeszcze raz sukcesu i trzymamy kciuki za mecze barażowe” – podsumował Prezes Piotr Organista