STAINER POLONIA LESZNO – OKNO NA PIŁKARSKI ŚWIAT

Różne są drogi do piłkarskiej kariery. Droga to niełatwa a klub Stainer Polonia Leszno zawsze chce być pomocny młodym leszczyńskim piłkarzom w ich rozwoju i dalszej grze. Przychodzą takie momenty gdy nadchodzi czas pożegnań a my jesteśmy dumni zwłaszcza wtedy gdy chłopacy trafiają do klubów, z większymi możliwościami rozwoju.  Czterech naszych juniorów właśnie wyrusza na podbój tego większego piłkarskiego świata. Cieszymy się, że Wasza praca zaowocowała zauważeniem talentu i umiejętności przez skautów klubowych.

Antek Prałat do Stainer Polonii Leszno trafił z Akademia Piłki Nożnej „Młoda Polonia” Leszno pod oko trenera Jakub Pujanek. Kiedy jesienią 2018 roku debiutował w drużynie seniorów w meczu z Kotwicą Kórnik potrzebował zaledwie kilkudziesięciu sekund aby wpisać się do historii klubu jako najmłodszy zdobywca ligowej bramki. Kolejne spotkania i kolejne szanse otrzymane od trenera Jędrzeja Kędziory zamieniał na bramki. To musiało przykuć uwagę futbolowych skautów nie tylko z Wielkopolski. Jak widać dobra gra naszych drużyn jest pod stałą obserwacją „łowców talentów”. Także i tych z Lecha Poznań, którzy zaprosili Antka na testy do Wronek. Decyzja pozytywna zatem już wkrótce Antek przywdzieje biało-niebieski trykot „poznańskiej lokomotywy”.

Jakub Homski „Chomik” trafił do Stainer Polonii z podleszczyńskiej Świerczyny. Początki to świetna gra w drużynie stworzonej przez trenera Roberta Stańczyka. Mimo, że Kuba był młodszy od kolegów swoją ciężką pracą zasłużył na zaufanie trenera. Mistrzostwa okręgu ale i Wicemistrzostwo Wielkopolski. Później wraz z rozpoczęciem gimnazjum także trafia pod skrzydła trenera Pujanka gdzie świetnie prezentuje się w meczach ligowych. Nic dziwnego, że i Gwarek Zabrze, renomowana szkółka piłkarska z Górnego Śląska nie miała wątpliwości i zdecydowała się na wybór spośród wielu chętnych właśnie naszego „Chomika”.

Olaf Zygmunt do Leszna trafił z SKS Helios Bucz. Nie jest łatwo dojeżdżać tak daleko na treningi ale dla chcącego nic trudnego przecież. Po drodze przytrafiła się także kontuzja ale i tę przeciwność nasz pomocnik pokonał. Teraz przychodzi czas na Chrobrego Głogów gdzie jesteśmy pewni, że kariera Olafa nadal się będzie rozwijać.

Jędrek Zapłacki niesamowicie sympatyczny napastnik, który do naszego klubu trafił z APN Młoda Polonia Leszno. Od początku dał się poznać jako bramkostrzelny napastnik siejący postrach wśród wielkopolskich drużyn. Miniony sezon trenował w drużynie trampkarzy starszych pod okiem trenera Łukasz Dziewiątka ale i trener Pujanek korzystał z jego usług w rozgrywkach juniorskich. Świetne warunki fizyczne i szybkość podejmowania decyzji to z pewnością zauważyli u Jędrka skauci Chrobrego Głogów i wiemy, że od dawna już czekali na jego przyjście.

W chwili obecnej trwają ostatnie rozmowy pomiędzy zarządami klubów celem sformalizowania spraw transferowych ale, na dniach chłopacy ruszają już z treningami w nowych klubach.

Cóż życząc jak najlepszej gry i osiągnięcia sukcesów w nowych klubach prosimy abyście zawsze w sercu pamiętali o Stainer Polonii Leszno i wiedzieli, że zawsze chętnie będziemy was widzieć i na pewno będziemy obserwować jak Wam się wiedzie 🙂 A gdy czytając za kilka lat piłkarskie skarby kibica przy Waszym nazwisku pojawi się w rubryce POPRZEDNI KLUB – Stainer Polonia Leszno będziemy dumni 🙂 Bo gdziekolwiek będziecie grali zawsze pamiętajcie GRAMY DLA LESZNA