Świąteczne derbowe granie

W dniu jutrzejszym Stainer Polonia Leszno uda się w niedaleką podróż do Krobi, aby z miejscową Krobianką rozegrać mecz 3. kolejki IV ligi.

Będzie to jedno z dwóch meczów derbowych jakie czeka podopicznych Jędrzeja Kędziory. W latach ubiegłych takich meczów było zdecyowanie więcej, lecz po reformie rozgrywek tylko trzy zespoły z naszego regionu grają na czwartoligowych boiskach.

Nasz rywal wygrał leszczyńską okręgówkę i tym samym uzyskał awans. W przerwie między sezonami Dariusz Wiśniewicz zaprosił do swojego zepsuło Marcina Porzucka (Piast Kobylin), Marcina Kurzawę (Piast Kobylin), Jakuba Pośpiecha (Piast Kobylin), Huberta Gilla (Rawia Rawag Rawicz) oraz Przemysław Kaczmarka (Zjednoczeni Pudliszki). Warto również podkreślić, że w drużynie jest dobrze nam znany Jakub Borowczyk, który zdobył dwie bramki w ostatnim meczu zremisowanym 3:3 z Centrą Ostrów Wlkp. W pierwszej kolejce również na wyjeździe piłkarze Krobianki ulegli 2:0 Polonii Kępno. Teraz z pewnością w pierwszym swoim meczu przed własną publicznością przeciwnicy będą chcieli odnieść pierwsze zwycięstwo.

Jędrzej Kędziora po za ambicją i umiejętnościami rywali na pewno musi ustrzec swoich podopiecznych nad atmosferą jaka panuje w Krobi oraz specyfiką boiska, gdyż ona zupełnie różni się od tego co mamy w Lesznie. Jednak jeśli zespół zagra tak samo jak w minioną sobotę to nic złego nie powinno nam się przydarzyć. Liczymy na pełne zaangażowanie zawodników i trzy punkty!