Świąteczne Derby

Przed meczem Prezes wraz delegacją i sztandarem weźmie udział w Mszy świętej w Kościele p.w. Św. Mikołaja, następnie podczas Uroczystości Patriotycznych złoży pod pomnikiem Konsytuacji 3 maja i Odzyskania Niepodległości wieniec. Od 15:30 na lodowisku obędzie się mini turniej piłkarski dla zawodników leszczyńskich akademii z rocznika 2010 i młodszych. Dodatkowo będą rozstawione dmuchańce z animatorami, darmowa grochówka, zawody speedrowerowe juniorów o Puchar Prezydenta Miasta Leszna oraz liczne atrakcje sportowe przygotowane przez leszczyńskie kluby. Kulminacją tego dnia będzie właśnie derbowy mecz z Obrą 1912 Kościan.

Będzie to na pewno ciekawe widowisko, gdyż jak każdy derbowy mecz ma swój urok. Kościaniacy do tej pory radzą sobie naprawdę dobrze. Trzy mecze zwyciężyli 2:0 z SKP Słupcą, 1:0 z Polonią Kępno oraz 2:0 z Białym Orłem Koźmin Wlkp., dwa razy zremisowali bezbramkowo z Rawią Rawicz oraz Ostrovią Ostrów Wlkp. , a tylko raz schodzili jako pokonani w starciu z Victorią Września 1:0. Warto zwrócić uwagę, że w tych 6 spotkaniach Obra straciła tylko jedną bramkę, a strzeliła 5. W związku z tym, trener Waldemar Jędrusiak musi mieć to na uwadze. Poloniści tracą pięć oczek do Obry, która zajmuje 4 lokatę w tabeli. Najlepszym strzelcami są Tomasz Marcinkowski 6 bramek, Piotr Sarbinowski i Szymon Słoma po 4.

Nasz zespół po dwóch spotkaniach w których brakowało zawsze kluczowych graczy można powiedzieć, że po za kontuzjami Reraka i Koniecznego pozostali będą do dyspozycji trenera Jędrusiaka. Po ostatnich dwóch meczach nastroje są zdecydowanie lepsze, a gdyby nie pechowa końcówka meczu w Ostrowie to jutro byśmy celowali w trzecie zwycięstwo z rzędu. Stało się jednak inaczej w związku z tym jutrzejszym mecze rozpoczynamy serię trzech spotkań u siebie, gdzie komplet punktów byłby wskazany. Z pewnością ostatnie mecze pomiędzy Polonią, a Obrą nie są na naszą korzyść dlatego też trzeba w końcu odmienić kartę na naszą stronę. Liczymy jutro na kibiców oraz doping, który poniesie nas do zwycięstwa!