ŚWIĄTECZNY TRIUMF W DERBACH

Piękna pogoda, świąteczne popołudnie i derbowy pojedynek a na trybunach już dawno nie widzieliśmy tylu kibiców to wszystko nie byłoby jednak warte wiele gdyby nie świetna gra naszej drużyny, która pewnie pokonała Krobiankę Krobia 2:0 (2:0)

Mecz przypadł na 100 rocznicę Bitwy Warszawskiej a jak wiadomo klub o tak pięknej historii jak Polonia 1912 Leszno tradycję i patriotyzm ma wpisane w geny. Od początku spotkania zarysowała się nasza przewaga ale czekaliśmy aż udokumentujemy ją golem. W 15 minucie przez obronę rywali przedarł się Kuba Harnedarz, który następnie minął golkipera Krobianki. Ten fauluje naszego młodego napastnika a sędzia wskazuje na „wapno”. Do futbolówki podchodzi Tomek Wiśniewski i pewnym strzałem daje nam prowadzenie. Dalej kontrolujemy grę co rusz atakując rywala, który nastawiam się na kontry i liczy na szybkość i doświadczenie Masełkowskiego. W 39 minucie podwyższamy na 2:0 po strzale z dystansu Płocharczyka. Wynik utrzymuje się do przerwy. Po zmianie stron jak się można było spodziewać Krobianka atakuje zdecydowanie. Ale albo świetnie broni Tobółka, albo skuteczni są nasi obrońcy albo sprzyja nam chwilami szczęście. Wraz z upływem czasu nasza drużyna zaczyna przeważać na polu gry. Wprowadzeni zmiennicy sieją sporo zamieszania w szeregach obronnych gości – Witkowski efektownie zagrywa piętą i po dobrej akcji w sytuacji na dobicie rywala staje Płocharczyk. Niestety nie udaje się pokonać bramkarza. Do końca spotkania nic się już nie zmieniło i podopieczni Łukasza Koniecznego w pełni zasłużenie inkasują 3 pkt. Wielkie brawa dla drużyny bo każdy dzisiaj zasługuje na pochwały.

Kolejna potyczka czeka biało-czerwonych już w najbliższą środę, kiedy zmierzą się w dalekim Wilczynie z tamtejszymi Wilkami. Początek o godzinie 17:00.

(foto: leszno.naszemiasto.pl)