Akademia

TA JEDNA BRAMKA…

W dniach 22-24 stycznia 2021 roku nasz zespół uczestniczył w Górznie koło Warszawy w Finale Młodzieżowych Mistrzostw Polski U-15 w Futsalu.

Los nie był dla nas łaskawy i sprawił że nasza drużyna trafiła do grupy 2, gdzie za rywali mieli potentatów futsalowych boisk tj. broniący tytuł Rekord Bielsko-Biała SSA oraz Constract Lubawę a także świetny zespół Unii Tarnów.

Zmagania rozpoczęliśmy w piątek pojedynkiem z Rekordem Bielsko-Biała SSA. Chłopacy nie przestraszyli się renomowanych przeciwników i po świetnej grze minimalnie ulegli w stosunku 2:1. Bramkę dla naszej ekipy zdobył Szymon Kózka a najlepszym zawodnikiem meczu wybrano naszego bramkarza Jakuba Andersza. W sobotę rano graliśmy z drugim futsalowym gigantem i faworytem finałów Constratem Lubawa. Mecz zakończył się wynikiem 0:0 i tym samym zdobyliśmy cenny punkt. W ostatnim meczu podejmowaliśmy Unię Tarnów, która nie miała już szans na awans natomiast my potrzebowaliśmy zwycięstwa. Niewiadomą było tylko w jakim rozmiarze musimy wygrać, aby zapewnić sobie awans. Gramy świetnie i mamy wiele okazji. Strzelamy dwa gole za sprawą świetnie dysponowanego Bartka Żeleźniaka ale drużyna wie, że to za mało. Dwukrotnie trafiamy w słupek, raz w poprzeczkę. Nie wykorzystujemy też rzutu karnego po którym rywale wyprowadzają kontrę i uzyskują honorowe trafienie. Mecz kończy się wynikiem 2:1.
Niestety w ostatecznym rozrachunku jedna bramka decyduje, że to Constract Lubawa wychodzi z grupy z 2 miejsca a my musimy wracać do domu.

Długo będziemy gdybać, bo gdyby nie ta kontra w meczu z Tarnowem i stracona bramka, bo gdyby wpadła jedna więcej dla nas w tym meczu, gdyby… Cóż futbol zna wiele takich historii i uczy pokory.

Do Leszna wracamy z podniesionymi głowami bo patrząc na ostateczną klasyfikację mistrzostw wiemy, że graliśmy jak równy z równym ze zdobywcą zarówno złotego medalu Rekordem Bielsko-Biała jak i srebrnego Constractem Lubawa. Warto dodać, że Mistrz Polski w turnieju stracił tylko jedną bramkę z Polonią 1912 Leszno.

Pozostał jednak niedosyt i sportowa złość bo byliśmy blisko czołowej ósemki.

Dla naszych piłkarzy, którzy głównie trenują na trawie udział w futsalowych zmaganiach był wspaniałą przygodą i możliwością poznania innej firmy piłkarskiego rzemiosła. Udział w turniejach zarówno drużyny U15 jak i wcześniejsze wyjazdy U13 i U17 został wsparty finansowo przez miasto Leszno. Część kosztów pokryli także rodzice. Dziękujemy.

Skład: Jakub Andersz, Marcin Musielak, Bartek Żeleźniak, Szymon Kózka, Michał Kołodziejek, Mikołaj Jędraszczyk, Filip Pujanek, Marcin Jurga, Miłosz Kuźniak, Maksymilian Rybarczyk. Trenerzy: Jakub Pujanek, Tomasz Rybarczyk.