Aż 7 spotkań rozegrają w ten weekend drużyny Stainer Polonii Leszno. Tak obfity w mecze koniec tygodnia organizujemy po raz pierwszy ale tak już będzie zawsze. Ale po kolei.
Zacznijmy od naszych seniorów, których czeka mega ciężkie zadanie. W sobotę o 16:00 na stadionie w Nowych Skalmierzycach zmierzą się z miejscową Pogonią. Uff no łatwo naszym chłopakom nie będzie bo gospodarze to bardzo silny rywal. Dość powiedzieć, że dwóch najskuteczniejszych zawodników IV ligi to piłkarze z Nowych Skalmierzyc – Dawid Kuczyński i Adam Majewski – to oni będą spędzać sen z powiek naszych defensorów. Ale to właśnie w trudnych momentach – gdy przychodzi zmierzyć się z mocnym zespołem liczymy, że chłopacy zmobilizują się podwójnie i przywiozą do Leszna choćby 1 pkt.
Tego samego dnia o 11:00 historyczny moment. Po 30 latach wraca do Leszna ligowa kobieca piłka nożna. Na stadionie im. Alfreda Smoczyka w meczu z II zespołem Ostrovi Ostrów Wlkp. w rozgrywkach III-ligowychh zadebiutują piłkarki naszego klubu. Będzie na pewno sporo emocji więc serdecznie zapraszamy na Smoka do kibicowania naszym dziewczynom.
W tym samym momencie w Zaborowie w meczu na szczycie ligi wojewódzkiej juniora młodszego podejmować będziemy Wartę Poznań. Podopieczni Jakuba Pujanka staną przed mega trudnym zadaniem pokonania drużyny, która z założenia należy do faworytów każdych młodzieżowych rozgrywek. Ale, że nasi juniorzy ogórkami nie są nie musimy nikomu udowadniać więc gramy o pełną pulę.
Także w grający w ligach wojewódzkich nasi trampkarze zaprezentują się w sobotę. Najpierw o 10:00 trampkarze młodsi w Śremie zmierzą się z tamtejszą Wartą a o 13:00 ich starsi koledzy w Zaborowie podejmą Koziołka Poznań.
Kończy się sobota ale to nie koniec emocji bo i w niedzielę na zielonej murawie kopać będą chłopcy ze Stainer Polonii. Najmłodsi czyli młodzicy udadzą się do Pudliszek gdzie w potyczce ze Zjednoczonymi poszukają pierwszych ligowych punktów.
Weekend zamkną juniorzy starsi – w Krobi zmierzą się z Krobianką i liczmy, że po tym spotkaniu roso-bianco pozostaną zespołem z kompletem punktów.