To nasz wielki sukces !!!

W ubiegłym roku nasi juniorzy starsi nie mieli sobie równych w rozgrywkach o Mistrzostwo Wielkopolski, a po wygraniu ligi stanęliśmy do walki o Centralną Ligę Juniorów. Niestety nie przebrnęliśmy baraży, w których ulegliśmy GKS-owi Bełchatów ale i tak dojście to tego szczebla rozpatrywaliśmy w kategorii sukcesu.

Bardzo nam miło poinformować, że po wczorajszym zwycięstwie podopiecznych Waldemara Jędrusiaka w meczu z Krobianką Krobia i porażce głównego rywala Włókniarza Kalisz na dwie kolejki przed zakończeniem rundy jesiennej Stainer Polonia Leszno wygrała swoją grupę Wielkopolskiej Lidze Juniorów A1 i tym samym uzyskała bezpośredni awans do rozgrywek Ligi Makroregionalnej U-19.

Utworzona w obecnym sezonie przez PZPN Liga Makroregionalna to bezpośrednie zaplecze Centralnej Ligi Juniorów. Kraj został podzielony terytorialnie na cztery grupy w których występują po dwie najlepsze drużyny z rozgrywek wojewódzkich. Nasza drużyna trafiła do grupy północno-zachodniej, w której zagrają także drużyny z województw zachodniopomorskiego, kujawsko-pomorskiego oraz pomorskiego.

O ile w naszym województwie sprawa awansu jest już rozstrzygnięta i poza Stainer Polonią Leszno awans wywalczyła także Warta Poznań o tyle w pozostałych regionach trwa jeszcze walka o premiowane miejsca.

Oto lista potencjalnych rywali:
woj. Kujawsko-Pomorskie: Chemik Moderator Bydgoszcz, CWZS Zawisza Bydgoszcz, Lider Włocławek
woj. Pomorskie: Lechia Gdańsk, Chojniczanka 1930 Chojnice, Bałtyk Gdynia
woj. Zachodniopomorskie: Salos Szczecin, BŁĘKITNI Stargard, Bałtyk Koszalin, Gwardia Koszalin

Jak więc widać znajdziemy się w gronie drużyn, których pierwsze zespoły występują w rozgrywkach ekstraklasowych czy I-ligowych. Są to też drużyny z doświadczeniem w rozgrywkach w Centralnej Lidze Juniorów.

Jest to dla naszego klubu duży sukces podkreślający jakość prowadzonego szkolenia. Będzie to jednak także i wyzwanie pod względem organizacyjnym, logistyczny oraz szkoleniowym ale zrobimy wszystko aby nasza drużyna była dobrze przygotowana do tych rozgrywek. Cieszymy się przede wszystkim, że poza reprezentowaniem klubu i miasta naszym chłopakom przyjdzie okazja do reprezentowania także i województwa. Brawo !!!