Trampkarze nie zawiedli

24 spotkania obejrzeli kibice, którzy zgromadzili się w leszczyńskiej hali Trapez w ramach rozgrywanych Halowych Mistrzostw OZPN Leszno w kategorii trampkarz. Podobnie jak przed rokiem w Kościanie najlepsi okazali się piłkarze STAINER POLONII LESZNO I.

Turniej został zorganizowany przez OZPN Leszno oraz Stainer Polonię Leszno dzięki życzliwemu wsparciu władz miasta Leszna. Warto podkreślić, że już od kilku lat w naszym mieście nie były organizowane mistrzostwa ale mamy nadzieję, że teraz częściej będziemy gościć tego typu imprezy.

W turnieju zaprezentowały się nasze dwie drużyny. Jako Stainer Polonia Leszno I wystąpiła ekipa trenera Jakuba Pujanka, której zadaniem była obrona mistrzostwa. Drugą drużynę stanowili zawodnicy rocznika 2004 pod wodzą trenera Krystiana Woźnego. „Młodzi” mieli pokazać dobrą grę i po cichu liczyliśmy co najmniej na awans do półfinału.

Pierwsza drużyna w rozgrywkach grupowych pewnie pokonała Wisłę Borek Wlkp. 3:0 oraz Spartę Miejska Górka 2:0 a w meczach z Kanią Gostyń oraz Rawią Rawicz zanotowała bezbramkowe remisy. To pozwoliło na zajęcie pierwszego miejsca w grupie A i awans do półfinału wraz z Rawią Rawicz.

Rozgrywki w grupie B były bardziej wyrównane. Podopieczni Krystiana Wożnego w pierwszym spotkaniu pechowo zremisowali z Dębem Boguszyn 1:1 a następnie uzyskali bezbramkowe rezultaty z Gromem Czacz oraz Obrą Kościan. O ewentualnym awansie do półfinału decydowało spotkanie z AS-em Czempiń. Niestety mimo ambitnej postawy ulegliśmy 1:4 choć wysoka porażka to z pewnością efekt podjętego ryzyka i bardziej otwartej gry. Z pewnością nasi ambitni chłopacy liczyli na więcej ale tym razem trzeba było przełknąć gorycz porażki.
Z grupy awans uzyskały Obra Kościan oraz AS Czempiń.

W pólfinałach nasza pierwsza drużyna trafiła na kościańską Obrę. Po fantastycznym meczu gromimy rywali 5:0 i awansujemy do wielkiego finału gdzie zmierzyliśmy się z AS-em Czempiń.
Ponowne kapitalne spotkanie chłopaków, którzy rozkręcali się z meczu na mecz. W pełni kontrolując przebieg finału wygrywamy 5:1 tracąc jedynego gola zarówno w tym meczu, jak i całym turnieju pod koniec spotkania.

Złote medale i puchar za zwycięstwo dla Stainer Polonii Leszno I. Dodatkowo tytuł króla strzelców trafia do Antka Prałata, który zdobył 10 bramek.

Ostateczna klasyfikacja:

1. STAINER Polonia Leszno I
2. AS Czempiń
3. OBRA Kościan
4. Rawia Rawicz
miejsca 5-8
Grom Czacz
Kania Gostyń
Dąb Boguszyn
Sparta Miejska Górka
STAINER Polonia Leszno II
Wisła Borek Wlkp.

Dzięki wsparciu miasta Leszna każdy z uczestniczących zawodników otrzymał drobny upominek promujący nasze miasto.

Dla chłopaków z rocznika 2003 kończy się powoli przygoda z turniejami halowymi ponieważ w starszych kategoriach wiekowych mistrzostwa nie są już organizowane. Cieszymy się, że ten ostatni występ okazał się bardzo udany.