TRZY GOLE, ZERO PUNKTÓW

Aż trzy bramki w Kole zdobyli w sobotę piłkarze Polonii 1912 Leszno. Niestety to nie wystarczyło, aby wygrać i biało-czerwoni znowu pozostali bez ligowych punktów.

Podopieczni Karola Misia rozpoczęli znakomicie. Już w 7. minucie na prowadzenie polonistów wyprowadził Damian Nowak. Ten gol niestety nie został bez odpowiedzi. Olimpia w pierwszej połowie trafiła do leszczyńskiej bramki dwukrotnie. Najpierw w 30. minucie wyrównał Piotr Olczyk, a tuż przed przerwą piłkę w siatce umieścił Robert Jędras. Po pierwszej połowie gospodarze prowadzili zatem 2:1.

Nadzieje przyjezdnych odżyły kilka minut po wznowieniu. Bramkę na 2:2 zainkasował Jakub Harendarz. Podobnie jak w pierwszej połowie miejscowi odpowiedzieli dwoma trafieniami i po bramkach Damiana Sieka i Patryka Olczyka mieliśmy 4:2. Na dziesięć minut przed końcem bramkę kontaktową zdobył jeszcze Karol Smoła, ale to było wszystko na co stać było tego dnia Polonię 1912 Leszno. Ostatecznie Olimpia Koło pokonała naszą ekipę w stosunku 4:3.

W najbliższą sobotę Polonia 1912 Leszno pożegna się z rozgrywkami ProEko IV ligi. Leszczynianie w meczu ostatniej kolejki podejmą swoją imienniczkę z Kępna. (leszczynskisport.pl)