Turniej Piłki Nożnej Dzieci z okazji 100-lecia Powrotu Leszna do Macierzy – Dzień II

Ohhh… cóż to była za niedziela! Prażące słońce, bezchmurne niebo, tropikalne warunki – to w takich okolicznościach odbywało się dzisiaj piłkarskie święto na Kompleksie Boisk im. Zdzisława Adamczaka w Lesznie.
Dwanaście drużyn, trzy boiska, dziesiątki przepięknych bramek, fantastyczni kibice, atmosfera fair-play i długo jeszcze moglibyśmy tak wymieniać…

Tym razem do rywalizacji stanęli zawodnicy z roczników 2009 i trzeba przyznać, że rywalizacja pomiędzy zespołami już od pierwszego gwizdka była bardzo wyrównana. Każdy mecz obfitował w wiele pięknych akcji i wspaniałych interwencji bramkarskich. Do ostatniego momentu odbywała się walka o awans z dwóch grup do rundy finałowej, w której to po sześć drużyn awansowało do „Ligi Mistrzów” i „Ligi Europy”. Ostatecznie po ostrej i wyrównanej walce w duchu fair play w „Lidze Europy” zwyciężył APR II Poznań, a w „Lidze Mistrzów” niepokonana w całym turnieju Polonia Leszno I. Należy zaznaczyć, że w turnieju wzięła udział ekipa Football Academy Leszno, która to w całości występowała w młodszym roczniku 2010 i w każdym meczu rywalizowała jak równy z równym zawsze ciesząc oko pięknym widowiskiem.

„Liga Mistrzów”
1 Polonia Leszno I
2 APR Kalisz
3. APR Gostyń
4. Korona Wschowa
5. Polonia Leszno II
6. APR Kępno

„Liga Europy”
1. APR II Poznań
2. AKF Poznań
3. Obra Kościan
4. Polonia Środa Wlkp.
5. Kotwica Kórnik
6. FA Leszno

Najlepszy zawodnik Jeremiasz Kosiński Polonia Leszno I
Najlepszy bramkarz – Wiktor Sobieraj APR Kalisz

Dziękujemy:
Pan Prezydent Łukasz Borowiak – za objęcie cyklu turniejów Honorowym Patronatem.
Miasto Leszno
Wielkopolski ZPN
EX’S Sport