Tylko i aż baraż 

Z dużym niedosytem z Zielonej Góry powrócili nasi trampkarze rocznik 2003, którzy brali udział w eliminacjach do Mistrzostw Polski w Futsalu U-14.

Występujący pod nazwą Polonia Futsal Leszno podopieczni Jakuba Pujanka i Krzysztofa Kaczmarzyka rywalizowali z KU AZS Zielona Góra, Red Dragons Pniewy, Orzeł Jelcz Laskowice oraz UKS Promień Żary. Aby awansować bezpośrednio do finału nasi piłkarze musieli zając pierwsze miejsce w grupie, natomiast druga lokata gwarantowała udział w barażach.
W pierwszym meczu pokonaliśmy Red Dragons Pniewy 3:0. W drugim meczu podejmowaliśmy Orzeł Jelcz Laskowice. Spotkanie to również wygraliśmy tym razem 6:1 i po dwóch seriach mieliśmy komplet punktów. Następnym naszym rywalem był UKS Promień Żary, który już miał za sobą trzy wygrane spotkania. I tak naprawdę o tym, kto awansuje do finału, a kto do baraży miał roztrząsać właśnie ten mecz. Niestety mecz ten zakończył się porażką naszego zespołu 1:3, choć niedosyt jest ogromny, bo ilość sytuacji, jaką stworzył sobie nasz zespół (trzy razy z linii przeciwnik piłkę wybijał z linii) była naprawdę spora, lecz brakowało skuteczności jak i szczęścia. Po ostatnim gwizdku rywale cieszyli się z awansu do finałów, a nam pozostanie jeszcze jedna szansa, lecz tym razem w barażach, które rozegrane zostaną 6-7 stycznia. W ostatnim meczu podejmowaliśmy gospodarzy KU AZS Zielona Góra. Mecz ten rozegraliśmy na prośbę gospodarzy w krótszym wymiarze i bez czasu zatrzymywanego, lecz to i tak nie przeszkodziło Polonistom w od niesieniu wysokiego zwycięstwa 6:0.

Na pewno z Zielonej Góry wyjechaliśmy z dużym niedosytem, gdyż nie byliśmy gorszym zespołem od Promienia Żary, lecz taka jest piłka. Chłopaków trzeba pochwalić, że tylko po 4 treningach na hali pokazali wczoraj naprawdę kawał dobrej piłki. Teraz czas przygotować się na baraże, gdzie powalczymy o finał, bo ten zespół na to stać.