Wygrywamy z Centr!

Drugi mecz z rzędu na własnym terenie wygrali piłkarze Stainer Polonii Leszno. Tym razem nasz zespół okazał się lepszy od Centry Ostrów Wielkopolski zwyciężając 1:0.

Gra Stainer Polonii nie wyglądała dziś najlepiej. Wierząc jednak Jędrzejowi Kędziorze, który mówił, że plan na to spotkanie polegał na wciągnięciu rywala na własną połowę i grze z kontrataku można powiedzieć, że przedmeczowe założenia zostały w pełni zrealizowane. Goście jednak w pierwszych 45 minutach na tle gospodarzy wyglądali zdecydowanie lepiej. Ostrowianie prowadzili grę stwarzając sobie kilka groźnych sytuacji pod bramką Jakuba Krzyżostaniaka. Błysk w grze polonistów pojawił się tuż przed przerwą. Pokonać golkipera Centry nie zdołał jednak Kacper Robaczyński, który w pojedynku sam na sam musiał uznać wyższość bramkarza przyjezdnych.

To co biało-czerwonym nie udało się przed przerwą, powiodło się w 62 minucie spotkania. Robaczyński w pełni zrehabilitował się za niewykorzystaną sytuację z pierwszej połowy otwierając wynik meczu płaskim strzałem w długi róg bramki rywali. Siedem minut później miejscowi nieco utrudnili sobie zadanie. Drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę obejrzał Fryderyk Kokot. Od tego momentu grający w osłabieniu poloniści zagrali z większą rozwagą. Mimo braku jednego gracza miejscowym udało się kilka razy przedrzeć pod bramkę Centry, która rozpaczliwie szukała sposobu na wyrównanie. To jednak nie nadeszło, a z niezwykle cennych trzech punktów cieszyć mogli się gospodarze.

Sobotnim zwycięstwem leszczynianie sprawili radość nie tylko swoim kibicom, ale również nowemu sponsorowi generalnemu, firmie Berg Solutions, która przez najbliższe dwa lata wspierać będzie klub z Leszna. Przedstawiciele spółki w osobach prezesa zarządu Marcina Grockiego oraz dyrektor działu księgowości Joanny Bargieły o swoim zadowoleniu z wygranej nad Centrą oraz dołączeniu do grona partnerów Stainer Polonii Leszno mówili na specjalnie zorganizowanej konferencji prasowej, która odbyła się tuż po meczu. Podczas spotkania z dziennikarzami zaprezentowana została również nowa koszulka, w której występować będą nasi piłkarze.

(leszczynskisport.pl)