AkademiaKlub

WYJĄTKOWY TURNIEJ – #szacunekdlamunduru

Dzisiaj w hali sportowej leszczyńskich koszar odbył się I Halowy Turniej Piłki Nożnej “Grali i walczyli za wolną Polskę”. Idea organizacji turnieju odwołuje się do przesłania płynącego muralu, który został odsłonięty w lipcu tego roku podczas uroczystości zakończenia Polonia Euro 2021 , a który znajduje się w rejonie stadionu piłkarskiego w Lesznie. Nawiązana wówczas współpraca z leszczyńskim dywizjonem 4 Zielonogórskiego Pułku Przeciwlotniczego zaowocowała dzisiejszymi zawodami, które odwoływały się do zbliżających się rocznic wybuchu Powstania Wielkopolskiego oraz powrotu Leszna do macierzy. Do udziału w turnieju zostały zaproszone reprezentacje szkół średnich naszego regionu, w których funkcjonują klasy mundurowe lub, które za swoich patronów obrały bohaterów polskiego oręża a więc III Liceum Ogólnokształcące im. Juliusza Słowackiego w Lesznie, I ZS Wschowa, Zespół Szkół Technicznych CKZiU w Lesznie Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Nietążkowie ZSOiZ Krobia. Niestety na skutek kwarantanny nie dotarła drużyna Zespołu Szkół we Włoszakowicach.
Turniej rozgrywany był systemem każdy z każdym a zawody mimo towarzyskiego charakteru obfitował w emocje i wiele ciekawych akcji.
Ostateczna klasyfikacja turnieju
1. ZSOiZ w Krobii
2. I Zespół Szkół we Wschowie
3. Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Nietążkowie
4. Zespół Szkół Technicznych CKZiU w Lesznie
5. III LO w Lesznie
Nagrody indywidualne
KRÓL STRZELCÓW – Szymon Czyż – Wschowa
NAJLEPSZY BRAMKARZ – Kacper Przybylski – Krobia
NAJLEPSZY ZAWODNIK – Fryderyk Maciejewski – Krobia
Wszystkie drużyny oraz wyróżnieni zawodnicy otrzymali piękne grawertony przygotowane przez leszczyńską firmę EX’S Sport a wręczał je m.in. wiceprezydent Leszna p. Piotr Jóźwiak, któremu dziękujemy za udział w ceremonii zakończenia turnieju.
Ale ten turniej to nie tylko futbol i historia Polonii 1912 Leszno to także nawiązanie do tego czego dzisiaj doświadczamy na naszej wschodniej granicy gdzie także i leszczyńscy żołnierze dbają o nasze bezpieczeństwo. Podczas zawodów chłopacy mieli okazję zapoznać się z prezentacjami przygotowanymi przez leszczyńskich żołnierzy Wojska Obrony Terytorialnej oraz WKU Leszno. Kto wie może już wkrótce któryś z nich wybierze tę drogę życiowej kariery i założy mundur Wojsko Polskie
Dodajmy, że wszyscy uczestnicy skosztowali prawdziwej żołnierskiej grochówki przygotowanej przez jednostkową kuchnię oraz pysznego ciasta z Ciastkarnia Piekarnia Kolan
Turniej współfinansowany przez miasto Leszno zatem bardzo udany i będziemy się starali aby na stałe wpisał się harmonogram imprez sportowych.
Dziękujemy Dowódcy 4 Zielonogórskiego Pułku Przeciwlotniczego płk. Adamowi Luzyńczykowi, żołnierzom garnizonu leszczyńskiego, WOT oraz WKU w Lesznie za współpracę podczas organizacji imprezy.