Zaczynamy!

Reorganizacja
Ten rok na czwartoligowych boiskach piłkarskich będzie przełomowy pod kątem wcześniej wspomnianej reorganizacji, gdyż od sezonu 2018/2019 powstanie jedna IV liga na cała Wielkopolskę w związku z tym na pewno podniesie się poziom rozgrywek, a co za tym wzrosną też koszty. Komu się nie uda załapać do pierwszej siódemki będzie grał w klasie okręgowej połączonej z grupą poznańską, a nie jak dotychczas w grupę okręgowej leszczyńskiej.

Kadra
Nowy Zarząd obecnym sezonie zaprosił do współpracy nowego szkoleniowa Jędrzeja Kędziorę, który zastąpił Waldemara Jędrusiaka, który pomimo ustąpienia roli trenera drużyny seniorskiej dalej pracuje w klubie lecz z drużyną juniora młodszego, która występuje w Wielkopolskiej Lidze. W między czasie do sztabu szkoleniowego dołączył Prof. dr hab. Ryszard Panfil, który swoją wiedzą i doświadczeniem będzie się dzielił z trenerem Kędziorą.

Jeśli chodzi o transfery dokonane w przerwie między sezonami to na boisku w barwach Polonii 1912 Leszno na pewno nie zobaczymy Jakuba Borowczyka, który wybrał Rawię Rawicz oraz Kamila Niedźwiedzia, który podobnie jak Borowczyk wybrał rywala w południa Wielkopolski. Z pewnością duża stratą będzie brak bramkostrzelnego napastnika jednak wymagania finansowe jakie postawił „Bubu” nie były do przyjęcia przez nasz klub. Natomiast na półroczne wypożyczenia do Piasta Czerwieńsk przeszedł Bogumił Ceglarek, który w związku ze sprawami zawodowymi nie może jeszcze grać w naszym klubie, choć mocno wierzmy, że w rundzie wiosennej „Cegła” będzie znowu strzelać bramki dla Polonii. Z podobnej przyczyny niestety definitywnie buty na kołku powiesił Artur Jęsiek.

Braki te musiały zostać uzupełnione, a Zarząd oraz sztab szkoleniowy postawił na młodzież oraz szczyptę doświadczenia i tak do zespołu dołączyli:

Krzysztof Banaszak (28 lat) – bramkarz, Kania Gostyń. Popularny „Banan” jest dobrze znany kibicom w Lesznie, gdyż już występował w barwach Polonii, w latach wcześniejszych
Fryderyk Kokot (18 lat) – Obrońca, Warta Poznań. Najmłodszy pozyskany zawodnik, który wraca po kontuzji po której już nie widać śladu. Silny fizycznie oraz dynamiczny. Jego wiek pozwala również na występy w Wielkopolskiej Lidze Juniorów Starszych.
Tomasz Wiśniewski (27 lat) – obrońca, Rawia Rawicz. Nasz wychowanek wraca do macierzy. Silny, bardzo dobrze grający głową obrońca. Jego powrót ma wzmocnić naszą defensywę.
Adam Klecha (19 lat) – obrońca, wychowanek klubu. Przeszedł do drużyny seniorów z drużyny juniorów starszy. Utalentowany zawodnik który ma być przyszłością Polonii.
Łukasz Ratajczak (19 lat) – pomocnik, Dąbroczanka Pępowo. Dynamiczny i bardzo dobrze zapowiadający się pomocnik, który ma za sobą już występy w IV lidze w barwach swojego macierzystego klubu.
Smoła Karol (19 lat) – pomocnik, Warta Poznań. Karol to również nasz wychowanek, który grał w Zawiszy Bydgoszcz, a ostatnio Warcie Poznań. Liczymy, że również jak Adam Klecha będzie dobrze i długotrwale reprezentował barwy naszego klubu.
Vitalii Hrymaliak (19 lat) – pomocnik z drużyny juniorów starszy. Vitalii dołączył do klubu w poprzednim sezonie i trzeba przyznać, że z biegiem czasu pokazuje coraz większe możliwości.
Marcin Pitrowski (19 lat) – pomocnik/napastnik z drużyny juniorów starszy. Kolejny młody junior o dużej szybkości i dobrym uderzeniu.
Mateusz Witkowski (19 lat) – napastnik, Akademia Reissa Poznań. Mateusz pochodzący z Niechlowa, lecz ostatnie lata spędził w Akademii Reissa Poznań. Obecnie będzie kontynuował naukę na PWSZ w Lesznie, dzięki czemu zgłosił akces gry w naszym klubie.

Ponadto z zespołem seniorów trenują utalentowani juniorzy Jędrzej Tonkiewicz, Rajmund Siecla, Paweł Stachowiak oraz Kacper Tobółka.

Pierwszy mecz
Jutro zainauguruje IV liga wielkopolska gr. Południowa, a mecz pomiędzy Polonia 1912 Leszno, a Ostrovia Ostrów Wielkopolski będzie spotkaniem w którym po raz pierwszy usłyszymy gwizdek arbitra, ponieważ nasz mecz został zaplanowany na najwcześniejszą godzinę w I kolejce. Nasz przeciwnik w poprzednim sezonie uplasował się na drugiej pozycji w tabeli. Natomiast w bezpośrednich konfrontacjach w Lesznie był lepszy zwyciężając 4:2, natomiast w rewanżu w Ostrowie padł remis 1:1. Z tego co udało się dowiedzieć to zespół z Ostrowa jest w podobnej sytuacji kadrowej jak Polonia, ponieważ większość zawodników to bardzo młodzi piłkarze podparci kilkoma doświadczonymi piłkarzami. W związku z tym mecz zapowiada się dość ciekawie, gdyż nie wiadomo czego można się spodziewać po jednej jak i drugiej drużynie.