Zagrają w barażach MMP [foto]

W inauguracyjnym spotkaniu leszczynianie pokonali ekipę z Białegostoku 3:0. O końcowym rezultacie zdecydowała pierwsza połowa. W drugiej odsłonie gra się wyrównała, jednak rywale nie byli w stanie pokonać leszczyńskiego bramkarza. Ostatecznie to nasi gracze mogli cieszyć się z pierwszego triumfu. W kolejnym pojedynku KS Futsal Leszno odniósł porażkę z późniejszymi zwycięzcami turnieju eliminacyjnego. Gospodarze pokonali naszą ekipę gładko, 5:0. Zupełnie inny przebieg miał mecz z Malawee ŁAF 2003 Łódź. Tam leszczynianie urządzili sobie istny maraton strzelecki. Nasi młodzi futsaliści rozgromili łodzian aż 12:0.

W ostatnim pojedynku nasi gracze zmierzyli się z Drukarzem Warszawa. Obie drużyny już wcześniej zapewniły sobie udział w barażach. Stawką meczu było jednak drugie miejsce w niedzielnym turnieju. Pierwsza połowa tego spotkania nie przyniosła bramek, choć optyczną przewagę mieli leszczynianie. Tuż po wznowieniu dwie kapitalne szanse do objęcia prowadzenia zmarnowali warszawianie. W końcu dopięli jednak swego i po świetnej kontrze objęli prowadzenie. Leszczynianie natychmiast ruszyli do odrabiania strat. Wreszcie w ostatniej minucie pojedynku do bramki rywala trafił Oskar Wulke i mieliśmy 1:1. Do nie był jednak koniec! Na 13 sekund przed końcem faul w polu karnym popełnili warszawianie. Takiej szansy nie mógł zmarnować faulowany chwilę wcześniej Kuba Harendarz, który ustalił wynik meczu na 2:1 dla Leszna. Strzelec ostatniego gola niedzielnych zmagań został jednocześnie królem strzelców turnieju.

W całej Polsce odbyło się sześć turniejów eliminacyjnych Mistrzostw Polski U-14 w futsalu. Bezpośrednio do finału, który odbędzie się w dniach 29-30 stycznia 2017 roku uzyskali triumfatorzy. Drużyny z miejsc 2-3 o awans do finału będą musiały powalczyć w turniejach barażowych. Właśnie taką batalię będą zmuszeni stoczyć młodzi reprezentanci KS Futsal Leszno.

Wyniki poszczególnych spotkań:

MOKS Białystok – KS Futsal Leszno 0:3
(Jakub Harendarz x 2, bramka samobójcza)
Junior Hurtap Łęczyca – Drukarz Warszawa 3:1
Malawee ŁAF 2003 Łódź – MOKS Białystok 1:4
KS Futsal Leszno – Junior Hurtap Łęczyca 0:5
Drukarz Warszawa – Malawee ŁAF 2003 Łódź 4:0
MOKS Białystok – Junior Hurtap Łęczyca 0:0
KS Futsal Leszno – Malawee ŁAF 2003 Łódź 12:0
(Jakub Harendarz 4, Oskar Wulke 2, Patryk Stachowiak 2, Pior Damrych, Filip Niemyt, Tymoteusz Jąder, Kamil Kaźmierczak)
Drukarz Warszawa – MOKS Białystok 2:1
Junior Hurtap Łęczyca – Malawee ŁAF 2003 Łódź 5:0
KS Futsal Leszno – Drukarz Warszawa 2:1
(Jakub Harendarz 2)

Tabela końcowa turnieju:

Zespół Mecze Punkty Bramki Br. strac.
Junior Hurtap Łęczyca 4 10 12 1
Futsal Leszno 3 9 17 6
Drukarz Warszawa 3 6 8 6
MOKS Białystok 4 4 5 6
Malawee ŁAF 2003 Łódź 4 0 1 25

– Galeria zdjęć                                                                                                                                                                        

    (live.terebecki.pl i leszczynskisport.pl)