Zmarł prof. Ryszard Panfil

Bardzo przykra wiadomość dotarła dzisiaj do nas z Wrocławia. Jak czytamy z komunikatu zamieszczonego na stronie AWF we Wrocławiu w dniu dzisiejszym zmarł prof. Ryszard Panfil.

Był specjalistą w zakresie teorii gier sportowych, treningu gracza i coachingu zespołów sportowych. Trener Klasy Mistrzowskiej w piłce nożnej, prowadził zespoły I, II i III ligi np. KS Zagłębie Lubin, KS Ślęza Wrocław. Wieloletni wykładowca na kursach kwalifikacyjnych dla trenerów klasy I i M. Autor kilku podręczników dotyczących gier sportowych w tym miedzy innymi: „Kierowanie zespołem sportowym”, „Prakseologia gier sportowych”, „Coaching uzdolnionego gracza”, „Coaching zespołów zadaniowych (np. gier sportowych). Prezes Międzynarodowego Towarzystwa Gier Sportowych. Członek Rady Trenerów PZPN, współpraca z Wydziałami Szkolenia PZPS, ZPRwP, PZKosz.
Prof. Ryszard Panfil w latach 2017-2018 społecznie zaangażował się w pracę szkoleniową w naszym klubie. Wiele z jego nowatorskich rozwiązań zostało wdrożonych w życie w pracy naszych trenerów.

Wyrazy głębokiego współczucia najbliższym składa Zarząd, trenerzy oraz zawodnicy KP Polonia 1912 Leszno.